Mecz Francja - Honduras ci pierwsi wygrali z wynikiem 3:0. Pierwszą poważną wpadkę zaliczyli organizatorzy Mundialu. Zazwyczaj spotkania międzynarodowej rangi rozpoczynają się od odegrania hymnów państwowych. Tym razem piłkarze jakiś czas czekali na dźwięki muzyki, ale usłyszeli tylko gwizdek sędziego o rozpoczęciu meczu.

Druga wpadka była lokalną. Dzięki czytelnikowi PL DELFI Rajmundowi, który zauważył, sfotografował i przysłał zdjęcie do redakcji. Litewska państwowa telewizja pomyliła flagi. U góry ekranu w ciągu pierwszych 15 minut zamiast flagi Hondurasu widniała flaga Ghany, co jest dobrze widoczne na zdjęciu. Na transmisji internetowej z Polski w tym samym momencie widniała prawidłowa flaga Hondurasu. Pomyłka w litewskiej telewizja została naprawiona tylko w końcu pierwszej połowy.