Žalgiris – Legia (2:1)

Już na 9 minucie napastnik Żalgirisa Polak Kamil Biliński strzelił pierwszą bramkę. Po straconym golu piłkarze Legii przejęli inicjatywę, jednak tylko pod koniec pierwszej połowy legioniści znaleźli lukę w obronie Żalgirisu i Danijel Ljuboja wyrównał wynik.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkich atak Žalgirisu i w 52 minucie w polu karnym został przewrócony Povilas Krasnovskis. 11 metrów realizował Pavelas Komolovas. 2:1 dla Žalgirisu. Do końca meczu incjatywa była po stronie piłkarzów Legii, jednak nie zdołali oni pokonać bramkarza Armantasa Vitkauskasa.

Polska – RPA (1:0)

Reprezentacja Polski wygrała towarzyski mecz z RPA 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił dla biało-czerwonych w 81. minucie Marcin Komorowski. Warto odnotować, że to pierwsze zwycięstwo drużyny na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Przez 82 minuty reprezentacja Polski była wprawdzie lepsza, ale ofensywni gracze bili głową w mur. Wówczas jednak złą passę udało się przerwać temu, którego nikt nie wytypowałby na strzelca zwycięskiego gola - Marcinowi Komorowskiemu.

Po strzeleniu gola "Komor" pokazał w kierunku trybun znak "L", na cześć Legii Warszawa, w której niedawno występował.

Litwa – Lichtenstein (2:0)

Narodowa reprezentacja Litwy z Lichtensteinu przywiozła trzy punkty. W meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2014 Litwa w Vaduz pokonała reprezentację Lichtensteinu 2:0.

„Pierwsza połowa nie była dobra, jednak po przerwie zmieniliśmy taktykę i drugą połowę rozegraliśmy dobrze. Pod koniec pierwszej połowy przeciwnik nabrał odwagi i zaczął nam realnie grozić, dlatego w drugiej połowie był potrzebny szybki gol, a druga bramka Česnauskasa była po prostu fanstatyczna” – skomentował mecz Csaba Laszlo, trener reprezentacji Litwy.

PL DELFI przypomina, że dzisiaj o godz. 15 czasu polskiego, przy stadionie Polonia Warszawa przy Konwiktorskiej w Warszawie rozpocznie się festyn wileński, a wieczorem Polonia Warszawa w meczu towarzyskim o Puchar im. Tadeusza Gebethnera zmierzy się z Polonią Wilno.

Podczas spotkania przeprowadzona zostanie zbiórka pieniężna, z której całkowity dochód zostanie przekazany na wsparcie wileńskiej drużyny. Przewidziane są również atrakcje dla kibiców.