Filar defensywy BVB dwukrotnie ratował przed przerwą swój zespół przed stratą gola po uderzeniach Arjena Robbena. Holender w 30. min. znalazł się w sytuacji sam na sam z Weidenfellerem, a niespełna kwadrans później mógł zdobyć bramkę do szatni, ale zamiast do siatki, trafił w twarz bramkarza rywali.

Po przewie śmielej zaatakowali piłkarze Bayernu. Dobra gra monachijczyków przyniosła efekty po godzinie gry. Franck Ribery podał do Robbena, ten wstrzelił piłkę wzdłuż bramki, dopadł do niej Mandżukić i pewnie wpakował do siatki.

Bayern grał dobrze, ale prowadził zaledwie osiem minut. Dante spóźnił się z interwencją w polu karnym i sfaulował Marco Reusa. Rzut karny! "Jedenastkę" na bramkę pewnym strzałem zamienił Ilkay Guendogan.

Decydujący gol padł w 89. minucie. Kiedy wydawało się, że będziemy świadkami dogrywki Ribery dograł w polu karnym do Robbena, a ten zachował zimną krew i lekkim strzałem wpakował piłkę do bramki.

Bramki: 1-0 Mario Mandżukić (60.), 1-1 Ilkay Guendogan (68. - karny), 2-1 Arjen Robben (89.)