Piłkarska reprezentacja narodowa Litwy w meczu towarzyskim przegrała... z reprezentacją Luksemburgu.

Litwa wyszła na prowadzenie w 15 minucie, kiedy Deivydas Matulevičius włączył licznik, jednak tylko reprezentacja Księstwa Luksemburskiego zdołała zmieniać wynik na tablicy.

W 48 Aurelien Joachim, a pod koniec meczu jeszcze i w 80 doprowadził swoje Księstwo do zwycięstwa.

Natomiast w Suwałkach reprezentacja Litwy do lat 20 (U-20) w towarzyskim meczu przegrała z reprezentacją Polski 0:2. Bramki strzelili Włodyka i Mikita.

Według portalu suwalki24.pl goście mądrze się bronili, jednak brakowało bramkowego zakończenia kontraktaków. W sumie taktyka podobna do zastosowanej przez Żalgirisa przeciwko Lechowi.

Reprezentacja narodowa Polski również wygrała w meczu towarzyskim z Danią.

Do 59 minuty meczu Polska przegrywała 1:2, ale już w w 61 minucie prowadziła 3:2.

Relacje z polskich portali.

59 minuta

"Kolejna świetna asysta Błaszczykowskiego! Kapitan wszedł w pole karne i... zatrzymał się. Zauważył jednak wbiegającego szybko w pole karne Sobotę i zagrał mu piłkę. Skrzydłowy Śląska do piłki doszedł i na wślizgu uderzył na dalszy słupek obok bramkarza. Gol Soboty"

Było 2:2

Ale po minucie...

"Kolejna dobra akcja biało-czerwonych! W dużym zamieszaniu w polu karnym Duńczyków piłkę zgarnia Klich i wykłada ją Zielińskiemu. Ten z jedenastu metrów uderza tuż pod poprzeczkę!"

Było 3:2 dla Polski, która utrzymała ten wynik do końca meczu.

W długu nie została Polonia Wilno, która z Żalgirisem - 3 (młodzieżową drużyną klubu) wygrała 1:0.