Brazylia 2014: Polacy nic się nie stało?Litwa wywalczyła punkt

(8)
Reprezentacja Polski przegrała w Warszawie z Ukrainą 1:3 (1:3) w meczu eliminacji do mistrzostw świata, które odbędą się w 2014 roku w Brazylii. Litwa wywalczyła punkt w Słowacji.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Polska - Ukraina (1:3)

Koszmar zaczął się w 2. minucie. Piłkę przed polem karnym na rzecz Andrija Jarmołenki stracił Sebastian Boenisch. Pomocnik reprezentacji Ukrainy bez namysłu zadał pierwszy cios... i było już 0:1. Minęło zaledwie pięć minut, a kolejną nieporadność w defensywie Polaków wykorzystał Ołeh Husiew. Biało-Czerwoni tak długo nie potrafili wybić piłki z dala od własnej "szesnastki", aż zawodnik Dynama Kijów huknął z 15 m... - 0:2

W 18. minucie do akcji podłączył się Łukasz Piszczek i rozegrał piłkę na prawym skrzydle z Jakubem Błaszczykowskim. Po chwili kapitan polskiej kadry płasko dośrodkował w pole karne, a Piszczek czubkiem buta nie dał szans Pjatowowi. Polacy zmniejszyli dystans do rywala (1:2)

W 45. minucie pierwszą połowę na korzyść Ukraińców zakończył Roman Zozula (1:3).

W drugiej połowie pomysłu na grę nie było - ani z przodu, ani z tyłu. Z minuty na minutę akcji pod bramką Pjatowa stawało się co raz mniej, jeśli wynik nie odpowiadał wydarzeniom boiskowym, to tylko dlatego, że porażka Polaków - niestety - powinna być znacznie wyższa.

Słowacja - Litwa (1:1)

Darvydas Šernas już w 19 min. dał Litwinom prowadzenie. Po wspaniałym dryblingu Mindaugasa Kalonasa Šernas jednym uderzeniem posłał piłkę do bramki.
Niestety w 40 min. gospodarzom udało się wyrównać wynik na 1:1. Po wrzucie piłki w pole karne Martin Jakubko z przewrotki umieścił piłkę w siatce Žydrūnasa Karčemarskasa.
Chociaż w ciągu całego meczu gospodarze mieli przewagę, jednak reprezentacja Litwy poradziłą z naporem Słowaków i przywiozła 1 punkt.
szólj hozzá: Slovakia vs Lithuania 1:1 GOALS HIGHLIGHTS

Pogromy

W piątej kolejce eliminacji do mistrzostw świata niektóre drużyny zaliczyły "pogromy". W grupie B Bułgaria rozgromiła Maltę (6:0), Austria nie dała szans Wyspom Owczym (6:0) oraz Anglia wygrała z San Marino (8:0).

Zostaw komentarz
albo komentuj anonimowo tutaj
Publikując komentarz zgadzasz się z zasadami komentowania
Czytaj komentarze Czytaj komentarze

Zaprenumeruj nas

Rozrywka

Szaleństwo Pokemon Go dotarło do Polski (3)

Aplikacja Pokemon Go, która szturmem zdobyła serca graczy na całym świecie, święci triumfy także w Polsce. W miastach, parkach i lasach organizują się grupy poszukiwaczy tropiące wirtualne potworki z bajki, która była popularna kilkanaście lat temu. Tylko w ciągu pierwszego tygodnia od światowej premiery odnotowano w internecie przeszło 280 tys. wzmianek o tej grze – wynika z analizy Dentsu Aegis Network.

Tańcz z Emily (10)

Modelka i aktorka polskiego pochodzenia Emily Ratajkowski jest prawdziwą mistrzynią uwodzenia. Kolejny raz udowodniła to w tańcu.

Natalia Siwiec: To będzie coś, co zawsze chciałam robić (4)

Fotomodelka marzy o stworzeniu własnej marki kosmetycznej. Twierdzi, że są to na razie odległe plany, wkrótce jednak zrealizuje inne marzenie. Natalia Siwiec zapewnia, że będzie to coś, co zawsze chciała robić. Nowe przedsięwzięcie nie będzie związane z show-biznesem.

Anna Wendzikowska: Wspominając moje wybryki, nie wiem, czy pozwolę dziecku wyjechać na wakacje w wieku 15 lat samotnie (2)

Na pierwsze wakacje bez opiekuna Anna Wendzikowska wyjechała w wieku 15 lat. Spędziła wówczas z koleżankami tydzień nad polskim morzem. Gwiazda twierdzi, że wspominając własne wybryki z tamtego czasu, nie wie, czy wyśle swoją nastoletnią córkę na samodzielne wakacje.

Joanna Krupa: W dzieciństwie wakacje spędzałam nad jeziorem z całą rodziną (2)

Najlepsze wakacyjne wspomnienie z dzieciństwa Joanny Krupy to wyjazdy nad jeziora. Letnie dni spędzała tam cała rodzina: rodzice modelki, wujostwo i kuzyni. Obecnie wakacje letnie gwiazda spędza zazwyczaj w Kanadzie lub w chłodniejszych amerykańskich stanach. Oboje z mężem uciekają w ten sposób od upałów Los Angeles i Miami, gdzie mieszkają na stałe.